Zobacz najnowsze wydarzenia - kliknij w pasek
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

ZK 24.01.2024

24 stycznia 2024r. uczniowie klasy 1TFM odbyli kolejną wizytę w zakładzie Karnym w Rzeszowie, a tematem zajęć była ,,Pierwsza pomoc’’. Uczniowie poznali zespół czynności wykonywanych w razie sytuacji zagrożenia, w tym: wypadku, zadławienia/zakrztuszenia, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitala). Uczniowie klasy 1TFM zostali poinformowani jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia, nauczyli się w jaki sposób sprawdzić stan poszkodowanego (podstawowe funkcje życiowe – oddech i świadomość oraz zlokalizowanie odniesionych urazów), w jakich przypadkach i kiedy wezwać pogotowie ratunkowe lub inne specjalistyczne służby ratownicze, ćwiczyli na fantomie do nauki reanimacji resuscytację krążeniowo-oddechową, a także mieli możliwość ćwiczyć reanimację przy użyciu defibrylatora, wykonywali również inne czynności ratunkowe zależne od stanu poszkodowanego, w tym: ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy chwyt Heimlicha i uderzenia w łopatki na zmianę. Lekcję prowadziła pielęgniarka ZK w Rzeszowie Żaneta Idzińska oraz porucznik Tomasz Kwolek). Ponadto, uczniowie brali udział 

w zajęciach na terenie zakładu karnego pt. „Komunikacja – sztuka, którą warto uprawiać”. Uczniowie obejrzeli filmy na temat komunikacji i konsekwencji wynikających z braku podstawowych wiadomości dotyczących odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. 

Z uczniami została przeprowadzona pogadanka na powyższy temat z wychowawcami  

st. szer. Judyta Kwartnik oraz porucznik Tomasz Kwolek).

W wyjściu brali udział nauczyciele: Wioletta Kowal (wychowawca klasy 1TFM oraz koordynator projektu) Anna Gąsior-Magierowska (pedagog szkolny oraz wychowawca klasy 3TFM.

Data dodania: 2024-02-05 13:39:24
Ilość wyświetleń: 54

Wydarzenia

Wejdź i zobacz co się dzieje u nas w szkole
Więcej informacji

Kalendarz

      

 

                                                                                                                                        
Tadeusz Kościuszko

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook