Uwaga nowy kierunek w naborze 2023-2024 . Technik reklamy.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Granie na ekranie

Granie na ekranie

Granie w gry jest jednym ze sposobów spędzania czasu wolnego nie tylko przez dzieci i młodzież. Czynność ta na stałe wpisała się nie tylko w przestrzeń domu, ale również szkoły, miejsc publicznych, w środkach transportu publicznego, u przyjaciół i znajomych, w pracy, w samochodzie a nawet na specjalnych aren przygotowanych w celu realizacji ogólnoświatowych zawodów i konwentów graczy.
W potocznym dyskursie bardzo często granie przedstawiane jest tylko i wyłącznie w niekorzystnym świetle (uzależnienie od gier, prezentacja scen przemocowych, nieumiejętność rozróżnienia między światem realnym i wirtualnym), błędnie utożsamiane jest jedynie z aktywnością podejmowaną przez dzieci i młodzież, bez akcentowania grania przez osoby dorosłe, a jeszcze rzadziej ujmowane jest w procesie międzypokoleniowym (np. wspólne granie rodzica z dzieckiem), przez co zupełnie pomijany jest aspekt więziotwórczy.

Fundacja Dbam o mój Zasięg na podstawie ogólnopolskiego badania naukowego opracowała korzysci i skutki negatywne grania w gry komputerowe. Efektem tych badań jest również raport, z który można zapoznać się tu.  Poniżej przedstawiamy dwa plakaty ukazujące najważniejsze wnioski. 

 

W ramach tej akcji zapraszamy młodzież naszej szkoły na spotkanie online, podczas którego będziemy omawiać korzyści gier komputerowych.  Spotkanie odbędzie się w dniu 22.09.2021r. w godzinach 17-18. 
Aby dołączyć do otwarte spotkania należy kliknąć tu.

O godzinie 19.00 zapraszamy rodziców i nauczycieli na wykład z Maciejem Dębskim, który będzie mówił dlaczego warto grać w gry komputerowe. Aby dołączyć do spotkania kliknij tu

Zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu.

 

 

Data dodania: 2021-09-21 13:22:35
Data edycji: 2021-12-14 12:38:59
Ilość wyświetleń: 790

Rekrutacja

Bieżące informacje dotyczące rekrutacji do Zespół Szkół ZDZ
Więcej informacji

Ogłoszenia

Wejdź i zobacz ogłoszenia samorządu
Więcej informacji

Kalendarz

                  "Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi"

 

                                                                                                                                        
Tadeusz Kościuszko

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook