Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Fundacja Dr Clown

Fundacja Dr Clown

Kochani co roku przed Świętami zbieraliśmy datki na rzecz Fundacji "Dr Clown". W tym roku się nie spotkamy by "wrzucić do worka". Dlatego zostawiam Wam link.

Pamiętajcie dobro wraca.

 

 https://pomagam.drclown.pl/darowizna-inna

https://www.drclown.pl/oddzialy-fundacji/oddzialy-1/region-podkarpacie

 

A teraz słów kilka o Fundacji. 

"Fundacja „Dr Clown” została zarejestrowana i zorganizowana w 1999 roku. Od początku działalności naszym celem było niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością

Nasze działania mają wspierać procesy leczenia, a także zapewnić bliskość osobom chorym i znajdującym się w sytuacjach kryzysowych poprzez wykorzystanie dobroczynnych właściwości uśmiechu. Wolontariusze Fundacji, tzw. Doktorzy Clowni, podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierające rozmowy. W wyniku tych spotkań zostaje wzmocniona motywacja do walki z chorobą oraz zminimalizowane napięcie i stres spowodowane trudną sytuacją chorego. Aktualnie ponad 600 przeszkolonych wolontariuszy odwiedza regularnie z „terapią śmiechem” ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

W ciągu roku realizujemy kilkanaście projektów finansowanych przez urzędy miast, urzędy wojewódzkie i inne organizacje, obejmujące pomoc w różnych sferach życia społecznego m.in. dotyczących osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, promowania idei wolontariatu, zdrowego stylu życia, szkoleń, integracji, osób 50+, zajęć z dziećmi podczas wakacji itp.  Organizujemy także różnego typu wydarzenia i akcje, samodzielnie lub we współpracy z partnerami, jak np.  „Wszystkiego dobrego dla chorego” (akcja organizowana z okazji Światowego Dnia Chorego), „Pociąg do uśmiechu" (akcja organizowana we współpracy z PKP Intercity), „Festiwal Uśmiechu” (największe wydarzenie w roku realizowane przez Fundację). 

Aktualnie posiadamy odziały regionalne i miejscowe na terenie całego kraju, m.in. w:  Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze." /więcej na https://www.drclown.pl/o-fundacji/programy /

 

Data dodania: 2020-12-09 10:43:36
Data edycji: 2020-12-09 10:56:25
Ilość wyświetleń: 387

Kalendarz

                  "Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi"

 

                                                                                                                                        
Tadeusz Kościuszko

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook