Do 14 czerwca można składać podania do szkoły! Kliknij w pasek i zapoznaj się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Fundacja Dr Clown

Fundacja Dr Clown

Kochani co roku przed Świętami zbieraliśmy datki na rzecz Fundacji "Dr Clown". W tym roku się nie spotkamy by "wrzucić do worka". Dlatego zostawiam Wam link.

Pamiętajcie dobro wraca.

 

 https://pomagam.drclown.pl/darowizna-inna

https://www.drclown.pl/oddzialy-fundacji/oddzialy-1/region-podkarpacie

 

A teraz słów kilka o Fundacji. 

"Fundacja „Dr Clown” została zarejestrowana i zorganizowana w 1999 roku. Od początku działalności naszym celem było niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością

Nasze działania mają wspierać procesy leczenia, a także zapewnić bliskość osobom chorym i znajdującym się w sytuacjach kryzysowych poprzez wykorzystanie dobroczynnych właściwości uśmiechu. Wolontariusze Fundacji, tzw. Doktorzy Clowni, podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierające rozmowy. W wyniku tych spotkań zostaje wzmocniona motywacja do walki z chorobą oraz zminimalizowane napięcie i stres spowodowane trudną sytuacją chorego. Aktualnie ponad 600 przeszkolonych wolontariuszy odwiedza regularnie z „terapią śmiechem” ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

W ciągu roku realizujemy kilkanaście projektów finansowanych przez urzędy miast, urzędy wojewódzkie i inne organizacje, obejmujące pomoc w różnych sferach życia społecznego m.in. dotyczących osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, promowania idei wolontariatu, zdrowego stylu życia, szkoleń, integracji, osób 50+, zajęć z dziećmi podczas wakacji itp.  Organizujemy także różnego typu wydarzenia i akcje, samodzielnie lub we współpracy z partnerami, jak np.  „Wszystkiego dobrego dla chorego” (akcja organizowana z okazji Światowego Dnia Chorego), „Pociąg do uśmiechu" (akcja organizowana we współpracy z PKP Intercity), „Festiwal Uśmiechu” (największe wydarzenie w roku realizowane przez Fundację). 

Aktualnie posiadamy odziały regionalne i miejscowe na terenie całego kraju, m.in. w:  Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze." /więcej na https://www.drclown.pl/o-fundacji/programy /

 

Data dodania: 2020-12-09 10:43:36
Data edycji: 2020-12-09 10:56:25
Ilość wyświetleń: 2885

Wydarzenia

Wejdź i zobacz co się dzieje u nas w szkole
Więcej informacji

Kalendarz

      

 

                                                                                                                                        

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej