Zobacz najnowsze wydarzenia - kliknij w pasek
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Dzień pluszowego misia

Dzień pluszowego misia

Miś pluszowy towarzyszy dzieciom przez długie lata zarówno w chwilach radości jak i smutku. Pluszak jest stałym punktem odniesienia, oazą bezpieczeństwa. Jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, pociesza w smutku, pomaga zasypiać. 

 

Miś to również bohater niezliczonej ilości bajek, książek i filmów. To pośrednik, przy pomocy którego dziecko poszerza możliwości poznawania świata, ludzkich losów, przestrzeni innych lądów i krajów. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski.

 

Historia Pluszowego Misia:

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku.

Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy.

Nie dziwi zatem fakt, że pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta - Światowego Dnia Pluszowego Misia. Jest obchodzony od 2002 roku (w setną rocznicę powstania zabawki) i przypada na dzień 25 listopada.

Osoby które 25 listopada przyniosą misia maskotkę, ubiorą się w plusz np piżamę z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia nie powinny być pytane i nie powinny pisać niezapowiedzianej kartkówki

Data dodania: 2021-11-24 22:04:07
Data edycji: 2021-11-24 22:06:59
Ilość wyświetleń: 1051

Wydarzenia

Wejdź i zobacz co się dzieje u nas w szkole
Więcej informacji

Kalendarz

      

 

                                                                                                                                        
Tadeusz Kościuszko

Partnerzy

Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook