Start Sport

Sport w Zespole Szkół:

W dniu 27. 02 2015 roku odbył się w naszej szkole Test Wiedzy o Sporcie. Test zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Składał się z 50 pytań, dotyczył wiedzy ogólnej o sporcie takiej jak olimpiada, znani sportowcy, zasady gry, a także zdrowego trybu życia. W teście wzięło udział 20 uczniów różnych klas. Po sprawdzeniu wyników wyłonionych zostało dwóch zwycięzców: Bartłomiej Smela z klasy II TBM oraz Robert Tabor z klasy III TB, uzyskali oni po 43 prawidłowe odpowiedzi. 2 miejsce zajął Grzegorz Rzuciło z klasy II TB (40 poprawnych odpowiedzi), 3 miejsce zajął Paweł Pokrywka z klasy IV TIM ( 39 poprawnych odpowiedzi).

Gratulujemy wygranym !

Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy!

Zapraszamy za rok!

Blog - "WF z klasą"

I Międzyklasowy Turniej w Piłce Siatkowej Chłopców w Zespole Szkół  ZDZ w Rzeszowie

W dniu 18 lutego 2014r w naszej szkole odbył się turniej siatkówki. Wystartowało w nim 10 drużyn.

Wszyscy uczniowie stawili się na rozpoczęciu zawodów, otrzymali regulaminy zawodów, a także wylosowali kolejność zmagań.

Chętnych było tylu, że niektóre klasy wystawiły dwie reprezentacje. W sumie rozegranych zostało 11 meczy. Po zaciętym finale okazało się że najlepszą druzyną zostali uczniowie klasy 3B2em w składzie Krystian Marek, Mateusz Tarnawski, Dominik Solecki, Patryk Ostrowski. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 4Tb w składzie Grzegorz Ciura, Marcin Miąsik, Kamil Kot, a trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 3B1 Dawid Ciupak, Łukasz Mendrala, Piotr Jaskuła, Grzegorz Pudlik. Nauczyciele wychowania fizycznego jednogłośnie okrzykneli najlepszym zawodnikiem turnieju ucznia Dominika Soleckiego, który wyróżniał się skutecznością i wszechstronnością.

Wszyscy uczniowie rywalizowali zgodnie z zasadami fair-play. Widać było ducha sportowej rywalizacji, wspólnie walczyli ale też dobrze się bawili.

VIII Turniej o Puchar Dyrektora ZS ZDZ

W dniu 10.03.2012r. (sobota) odbył się VIII Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół ZDZ w Halową Piłkę Nożną.

Turniej ten zorganizowany jest przez nauczycieli wychowania fizycznego. Rozgrywki odbyły się na hali sportowej Jednostki Wojskowej przy ul. Lwowskiej.

W zmaganiach sportowych udział wzięli uczniowie rzeszowskich szkół:

- Zespół Szkół Gospodarczych

- Zespół Szkół Energetycznych

- Zespół Szkół Mechanicznych

- Zespół Szkół ZDZ

w składach 4 osobowych + bramkarz.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze zgodnie z zasadami fair-play.

Najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy czyli Zespołu Szkół ZDZ prowadzona przez Grzegorza Sitka, trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych, a tuż za podium znalazła się drużyna Zespołu Szkół Energetycznych

Po zakończonym turnieju odbyło się uroczyste wręczenie pucharów oraz dyplomów.

Ponadto organizatorzy i trenerzy wyłonili najskuteczniejszego strzelca turnieju, najlepszego bramkarza turnieju oraz najwszechstronniejszego zawodnika turnieju. Wyróżnieni zostali nagrodzeni statuetką oraz dyplomem.