Start Konkursy

V Rzeszowski Konkurs Matematyczny

W roku szkolnym 2007/2008 z inicjatywy Pana mgr Zdzisława Bocheńskiego - nauczyciela Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, miała miejsce pierwsza edycja Rzeszowskiego Konkurs Matematycznego, przeznaczonego dla uczniów średnich i zasadniczych szkół zawodowych z terenu Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego grodzkiego i powiatu rzeszowskiego ziemskiego.

Z organizatorem współdziała Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Patronat naukowy nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski oraz Oddział Rzeszowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch etapach:
a)  Etap 1 - eliminacje szkolne

b)  Etap 2 - zawody finałowe w siedzibie Gospodarza zawodów finałowych.

Gospodarza zawodów finałowych ustala się na posiedzeniu komisji konkursowej zawodów finałowych.

Pierwszeństwo  przeprowadzenia zawodów finałowych ma szkoła , która w systemie drużynowym zajęła pierwsze miejsce.

Konkurs rozgrywany jest w kategoriach:

a) Kategoria I –   uczniowie klas I i II

b) Kategoria II – uczniowie klas III i IV

Nasza szkoła (tj. Zespół Szkół ZDZ w Rzeszowie) bierze udział w tym Konkursie od  początku jego istnienia, osiągając sukcesy.

1. W III  Rzeszowskim Konkursie Matematycznym  uczennica Monika Grodzka kl. I TIFB uzyskała II miejsce w kategorii I (dla uczniów klas I i II). ( opiekun Agnieszka Pękala )

2. W IV Rzeszowskim Konkursie Matematycznym  uczeń Waldemar Błoński kl. I TIM uzyskał I miejsce w kategorii I (dla uczniów klas I i II). ( opiekun Agnieszka Pękala )

Dzięki tym osiągnięciom  w obecnym roku szkolnym 2011/12 Zespół Szkół ZDZ w Rzeszowie jest organizatorem V Rzeszowskiego Konkursu Matematyczny w dniu 29.02.2012.

W porównaniu z ubiegłymi latami Konkurs ten cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Do Konkursu zgłosiło się 12 szkół.

 

Lista szkół uczestniczących w  V Rzeszowskim Konkursie Matematycznym

 

1. Zespół Szkół ZDZ

2. Zespół Szkół Elektronicznych

3. Zespół Szkół Gospodarczych

4. Zespół Szkół Technicznych

5. Zespół Szkół Nr 1

6. Zespół Szkół Ekonomicznych

7. Zespół Szkół Nr 2

8. Zespół Szkół Mechanicznych

9. Zespół Szkół Energetycznych

10. Zespół Szkół Samochodowych

11. Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie

12. Zespół Szkół Nr3 w Łańcucie

 

Wyniki V Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego

KATEGORIA I ( klasy I i II )

I miejsce: Łukasz Chrobak - Zespół Szkół Elektronicznych

II miejsce: Kubrak Krzysztof - Zespół Szkół Nr 1

III miejsce: Kloc Patryk - Zespół Szkół Technicznych


KATEGORIA II ( klasy III i IV )

I miejsce: Damian Gołojuch - Zespół Szkół Elektronicznych

II miejsce: Rafał Homa - Zespół Szkół Elektronicznych

II miejsce: Porzuczek Tomasz - Zespół Szkół Nr 1

III miejsce: Paweł Krok - Zespół Szkół Elektronicznych

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Przewodniczący Komisji Konkursowej:

mgr Agnieszka Pękala

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów kl.I ,II, III, IV Technikum Zespołu Szkół ZDZ,

który odbył się 17.02.2012 r.

 

W konkursie brało udział 18 uczniów.

W kategorii dla uczniów klas 1 i 2 zwyciężyli:

I Miejsce :      Natalia Zastawna       II TF

II Miejsce :    Waldemar Błoński      II TIM

III Miejsce :   Aleksandra Nowak     I TF

III Miejsce :    Krzysztof Lis             I TIM

 

W kategorii dla uczniów klas 3 i 4 zwyciężyli:

I Miejsce :     Beata Kondrat             III TFA

II Miejsce :    Kamil Rzeźnik           IV TIM

III Miejsce :   Łukasz Klecha           III TBI

III Miejsce :   Łukasz Jucha             IV TIM

Wszyscy wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego etapu

V Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się 29.02.2012r. w naszej szkole.

 

Gratulujemy !!!!

Komisja konkursowa:

Maria Kot

Agnieszka Pękala

Elżbieta Sura

 

UCZESTNICY SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

1. Iwona Haligowska     1 TF

2. Klaudia Wisz             1 TF

3. Aleksandra Nowak    1 TF

4. Kamil Bednarz          1 TB

5. Łukasz Szlachta        1 TB

6. Sławomir Mazur       1 TIM

7.Tomasz Samek          1 TIM

8. Kszysztow Lis          1 TIM

9. Renata Sanek            2 TF

10. Paulina Stanio         2 TF

11. Natalia Zastawna    2 TF

12. Tomasz Pelc            2 TIM

13. Waldemar Błoński  2 TIM

14. Beata Kondrat         3 TF

15. Łukasz Klecha        3 TBI

16. Kamil Rzeźnik        4 TIM

17. Łukasz Jucha          4 TIM

18. Grzegorz Brudz      4 TIM

 

Lista uczniów zakwalifikowanych do

etapu powiatowego XII  Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, który odbędzie się 25.02.2012r. w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Do I kategorii(dla klas 1 i 2 ):

1.Natalia Zastawna        II TF

2.Waldemar Błoński      II TIM

3.Aleksandra Nowak     I TF

4.Krzysztof Lis              I TIM

 

Do II kategorii( dla klas 3 ):

1.Beata Konrad             III TFA

2.Łukasz Klecha           III TBI

 

Gratulujemy !!!!

Komisja konkursowa:

Maria Kot

Agnieszka Pękala

Elżbieta Sura

Więcej artykułów…